شناسه خبر: 1308

لینک کوتاه صفحه

https://fars.dmsonnat.ir/?p=1308

خطیب نماز جمعه اهل سنت دهنو گله دار:
یاد خدا به معنای درک حضور پروردگار در همه ی عرصه های زندگی است
شیخ هاشم صدیقی در خطبه های نماز جمعه 14 شهریور دهنو گله دار گفت: خداوند متعال در آیه ای می فرماید: «فاذکرونی اذکرکم»، همین آیه نشان دهنده ی شان عظیم و فضیلت زیاد اذکار و دعاست که این خود خوشبختی دنیا و آخرت را برای ما به ارمغان می آورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ هاشم صدیقی در خطبه های نماز جمعه ی این هفته ی دهنو گله دار با اشاره به فضیلت ذکر و دعا اظهار کرد: اگر به قرآن کریم برگردیم کلمه ی ذکر ۲۵۷ مرتبه تکرار شده که این تکرار نشانه ی اهمیت و احتیاج انسان به مداومت بر آن است.

وی افزود: خداوند متعال در آیه ای می فرماید: «فاذکرونی اذکرکم»، همین آیه نشان دهنده ی شان عظیم و فضیلت زیاد اذکار و دعاست که این خود خوشبختی دنیا و آخرت را برای ما به ارمغان می آورد و یاد خدا به معنای درک حضور پروردگار در همه ی عرصه های زندگی است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت دهنو گله دار تصریح کرد: بعد از نمازهای فرض، بار دیگر فرصتی است برای دعا کردن.

شیخ صدیقی خاطرنشان کرد: دعا بالا بردن صدا نیست بلکه دعاکننده باید با حالت خشوع، فروتنی و ترس، آهسته، صبحگاهان و شامگاهان این ارتباط را قطع نکند و به خالق مان متصل باشیم.

وی افزود: ذکر خدا به معنای بازیافتن خود می باشد و منکر به ذکر زبانی نیست.

خطیب نماز جمعه اهل سنت دهنو گله دار با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس گفت: با توجه به وضعیت موجود، سعی کنیم که با فرزندان مان، مدارس و معلمان محترم همکاری داشته باشیم و به دستورالعمل های بهداشتی توجه ویژه داشته باشیم و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم تا بیماری منحوس کرونا هرچه سریعتر رخت بربندد و جامعه بار دیگر به آرامش اولیه برگردد.

شیخ هاشم صدیقی تصریح کرد: ممکن است فرزندانی بی بضاعت باشند و با این وضعیت اقتصادی توانایی خرید وسایل مدرسه را نداشته باشند. بنابراین، هر کس که از نظر مالی وضع خوبی داشته باشد دو خانواده را تحت پوشش قرار دهد و مایحتاج مدرسه را تهیه کند.

فهرست