شناسه خبر: 761

لینک کوتاه صفحه

https://fars.dmsonnat.ir/?p=761

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس
نماز جمعه، یک مسئله ی حکومتی است/حفظ وحدت، وظیفه ی همه ی ماست
حجت الاسلام عبدالرسول بینازاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس در مراسم انتصاب امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل شهرستان لامرد اظهار کرد: نماز جمعه، یک مسئله ی حکومتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول بینازاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس در مراسم انتصاب امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل شهرستان لامرد اظهار کرد: بر اساس قانون، نصب و عزل ائمه جمعه و جماعات بر عهده دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت است.

وی افزود: این دفتر به طور رسمی کارش را از سال ۸۷ در استان فارس شروع کرده و از آن روز تا به حال توانسته ایم در استان فارس وظایفی که بر عهده ی دفتر نهاده بودند را بر اساس مصوبات و آیین نامه های موجود جامه ی عمل بپوشانیم که یکی از آن ها مسئله ی نصب و عزل ائمه جمعه و جماعات بود.

 

نماز جمعه، یک مسئله ی حکومتی است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس خاطرنشان کرد: نماز جمعه، یک مسئله ی حکومتی است و مرحوم امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در حکمی که برای انتصاب «مرحوم آیت الله شهید مدنی» دادند به این موضوع اشاره می کنند.

 

هم زیستی مسالمت آمیز شیعه و سنی در کنار هم

حجت الاسلام و المسلمین بینازاده تصریح کرد: شیعه و اهل سنت با هم و در کنار هم در منطقه ی فارس با اخوت ویژه ای زیسته اند و علی رغم اینکه یکی شیعه بوده و دیگری سنی اما این عامل باعث نشده که رو در روی هم بایستند یا فضا را مشتعل کنند.

 

دشمن به دنبال تفرقه افکنی است

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سالیان پس از انقلاب، دشمن به نحو بسیار جدی وارد صحنه شده، همان طور که در کل جهان همیشه بر اساس تفرقه حکومت کرده اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس اظهار کرد: قرآن کریم سه عامل امتیاز و برتری معرفی کرده است که هر سه عامل در بندگی خدا جمع می شود.

 

حفظ وحدت، وظیفه ی همه ی ماست

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول بینازاده با اشاره به وحدت مثال زدنی در منطقه جنوب گفت: حفظ این وحدت وظیفه ی همه ی ماست، هر کسی در هر جا هر سمتی دارد نباید کاری کند که این وحدت آسیب ببیند، خیلی باید مراقب صحبت ها و گفتارهایمان باشیم تا این سنت پسندیده وفاق، مهربانی و همدلی ای که در منطقه بوده روز به روز تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: من از همین جا نگرانم از اینکه یک آخوند شیعه در جایی حرفی بزند که خلاف نظر امام فقید و رهبری امروز ماست.

 

تفاوت های فقهی را با دوراندیشی و درایت مدیریت کنیم

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس تصریح کرد: اگر تفاوت های فقهی وجود دارد باید با دوراندیشی، درایت و درک دقیق شرایط و مطالعه ی عمیق موقعیت ها مدیریت و تدبیر شوند تا خدایی نکرده این موضوع باعث نشود که جبهه ی مسلمانان آسیب ببیند و دشمن بخواهد از این رهگذر سواستفاده کند.

 

سیاست های کلی حاکم بر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت را رهبری نظام تنظیم می کند

حجت الاسلام و المسلمین بینازاده افزود: تشکیل این دفتر هم از اول برای این بود که سیاست های کلی حاکم بر این دفتر را رهبری نظام تنظیم می کند.

 

بنای کار ما با برادران اهل سنت همیشه بر وفاق، مهربانی و دوستی بوده است

وی خاطرنشان کرد: بنای کار ما با برادران اهل سنت همیشه بر وفاق، مهربانی و دوستی بوده و خدا را شاکریم که در این سالیانی که دفتر تاسیس شده به تصدیق آدم های منصف بنا و نظرمان بر وحدت بوده است.

 

برای ما مصالح اسلام، مسلمین، کشور و وحدت مردم مهم است

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول بینازاده افزود: برای ما مصالح اسلام، مسلمین، کشور و وحدت مردم مهم است و وقتی بناست در کنار هم زندگی کنیم نباید روی اعصاب همدیگر راه برویم و حرمت همه را نگه داریم.

 

باید مراقب باشیم

وی خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند که هرگونه اهانت به صحابه و زوجات پیغمبر مجاز نیست و ما باید مراقب باشیم که این فضای همدلی، مهربانی، وحدت و برادری که موجود بوده را تقویت شود.

 

امام جمعه مسئولیت معنوی شهر را رسما بر عهده دارد

وی افزود: ما معتقدیم که امام جمعه باید در خطبه های نماز جمعه مردم را به تقوا، خدا اندیشی، توجه الی الله و التزام و پایبندی به احکام الهی، اخوت، برادری و همدلی و همکاری با مسئولان دعوت کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس تصریح کرد: امام جمعه مسئولیت معنوی شهر را رسما بر عهده دارد و در وهله ی اول باید سنگر نماز جمعه را حفظ کند، سنگر نماز جمعه باید سنگر مهر و محبت، قانون گرایی، لطافت، اخلاق و ادب باشد؛ در واقع، مردم با نگاه کردن به ما، از ما می آموزند.

اشکالات یکدیگر را به صورت برادرانه تذکر دهیم نه اینکه آن را به سطح جامعه بکشانیم و برای مردم ذهنیت ایجاد کنیم

وی افزود: ما از ایشان می خواهیم که با مسئولان محترم، نهایت همفکری، همکاری و مساعدت را داشته باشند؛ البته این موضوع به این معنی نیست که اگر از من خطایی دیدند تذکر ندهند بلکه همه ی ما باید به صورت برادرانه به یکدیگر کمک کنیم و اشکالات یکدیگر را به صورت برادرانه تذکر دهیم نه اینکه آن را به سطح جامعه بکشانیم و برای مردم ذهنیت ایجاد کنیم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس تصریح کرد: امام جمعه یا روحانی معصوم نیست، ممکن است خطا کند و اگر دیگران خطایی دیدند باید به صورت برادرانه و دوستانه تذکر دهند.

 

اگر هوشیار نباشیم و زمینه را برای موفقیت دشمن فراهم کنیم، غیر قابل بخشش است

حجت الاسلام و المسلمین بینازاده اظهار کرد: آن هایی که به نام اهل سنت داعش و القاعده می سازند و سر مردم را می برند هدف اصلی شان کشور ماست؛ اگر ما هوشیار نباشیم و زمینه را برای موفقیت دشمن فراهم کنیم غیر قابل بخشش است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت صحیح چنین مناطقی کار چندان آسانی هم نیست، گاهی اوقات یک نفر به عنوان مبلغ شیعه یا طلبه به این مناطق می آید و به صورت نسنجیده و ناآگاهانه حرفی می زند و یک آدم نادان زحمات همه را زیر سوال می برد.

ما  افرادی را انتخاب می کنیم که  معتدل و متعادل باشند

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس تصریح کرد: ما افرادی را پیدا کنیم که اگر تریبون به دست می گیرند معتدل و متعادل باشند، همگرایی خوب و قابل قبولی داشته باشند، دلسوز مردم و جامعه باشند و برای وحدت مردم فکری کنند و جاده را برای دشمن صاف نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین بینازاده در ادامه در توصیه هایی به شیخ ناصر صمدی بیان نمود:

آقای صمدی در مسئولیتی که بر عهده می گیرند قدم های مثبتی بردارند

حجت الاسلام عبدالرسول بینازاده خاطرنشان کرد: ان شاا… که با همدلی، همکاری، وفاق و حفظ حرمت همه ی مسئولان و روحانیون منطقه، برادر عزیزمان آقای صمدی بتوانند در مسئولیتی که بر عهده می گیرند، به توفیق الهی، قدم های مثبتی بردارند و ما برایشان دعای خیر می کنیم.

 

مسئولیت تریبون نماز جمعه بر عهده امام جمعه است

حجت الاسلام بینازاده با آرزوی موفقیت برای شیخ ناصر صمدی در مسئولیت امامت جمعه شهر اَهِل گفت: امام جمعه تریبون نماز جمعه را در اختیار دارد و مسئول رسمی آن تریبون است، اگر  شخص دیگری خواست خطبه بخواند باید کنترل کند، کسی نیاید حرفی بزند که بعدا مشکل ساز باشد.

 

فهرست