امام جمعه اهل سنت روستای هورمه گله دار:
قرآن کریم در آیات خود، علم و دانش را ستوده و انسان ها را از جهل و نادانی برحذر داشته است/ توجه عمیق مسلمانان به علوم، ناشی از ستایش دین اسلام در مورد علم و دانش است
شیخ حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه در مورد اهمیت اسلام به کسب علم و دانش گفت: اسلام، علم و دانش را اساس همه ی ارزش ها قرار داده و جهل و نادانی را ریشه ی همه ی مفاسد فردی و اجتماعی می داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته (۲۱ شهریور) هورمه گله دار با اشاره به علم و دانش اظهار کرد: بازگشایی مدارس و فصل تعلیم و تربیت را به همه ی نونهالان، دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و اساتید تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی افزود: خداوند در قرآن می فرماید: «آیا آن هایی که می دانند مانند آن هایی هستند که نمی دانند…»

امام جمعه اهل سنت هورمه گله دار تصریح کرد: اسلام، علم و دانش را اساس همه ی ارزش ها قرار داده و جهل و نادانی را ریشه ی همه ی مفاسد فردی و اجتماعی می داند؛ در واقع، اسلام از انسان می خواهد که حرکتش، عقایدش، اخلاق و اعمالش بر مبنای شناخت و علم باشد.

شیخ حسینی اظهار کرد: در اسلام دو مفهوم برای علم وجود دارد: اول، حقیقت و اصل علم و دوم، ظاهر و فرع علم.

وی افزود: علم توحید و علمی که از آسمان آمده، حقیقت است و جایی که علم باعث شرک، تفرقه و اختلاف می شود ظاهر و پوسته است.

امام جمعه اهل سنت هورمه گله دار خاطرنشان کرد: قرآن کریم در آیات خود، علم و دانش را ستوده و انسان ها را از جهل و نادانی برحذر داشته است؛ نخستین آیاتی که بر پیغمبر خدا نازل شد آیه ی تعریف و تمجید از علم و دانش است (اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ).

شیخ حسین حسینی افزود: قرآن یاد می کند که دانایان بهتر از نادانان هستند و در روایات نقل شده است که علم بیاموزید و دانش آموزی کنید.

وی با اشاره به اینکه توجه عمیق مسلمانان به علوم، ناشی از ستایش دین اسلام در مورد علم و دانش است گفت: در روایات است که فراگرفتن علم هیچ حد و مرزی نمی شناسد، هیچ مکان و زمانی نمی فهمد، محدود نمی شود و زن و مرد هم نمی شناسد.

امام جمعه اهل سنت هورمه تصریح کرد: ویژگی هایی که یک طالب علم باید داشته باشد، اول، اخلاص، دوم تعهد و سوم عمل است و اهدافی که دشمنان ما دنبال می کنند، اول جلوگیری از پیشرفت علمی است که خوشبختانه در کشورمان کاملا جلوی این دسیسه ی دشمن را گرفته ایم و دانشمندان ما روز به روز پیشرفت علمی می کنند، دوم ایجاد عقب ماندگی اقتصادی است و سوم تفرقه افکنی بین صفوف متحد مردم است که علما و روحانیان ما بر این موضوع کاملا واقف هستند و نقشه ی شوم دشمنان را از نطفه خفه می کنند.

فهرست