امام جمعه اهل سنت گله دار در واکنش به عادی سازی روابط امارات و اسرائیل:
عادی سازی هرگونه روابط با رژیم صهیونیستی خیانتی دردناک به قضیه فلسطین است
امام جمعه اهل سنت گله دار گفت: اعلان این توافق به مثابه مشروعیت بخشیدن و به رسمیت شناختن کیان صهیونیستی، نادیده گرفتن 70 سال مبارزه بر حق مردم فلسطین و فراموش کردن همه ی جنايت های اسرائیل در طول تاریخ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ مصطفی نوری در مورد توافق امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط اظهار کرد: عادی سازی هرگونه روابط (سیاسی، امنیتی و تجاری) با رژیم صهیونیستی خیانتی دردناک به قضیه فلسطین که همواره قضیه مهم جهان اسلام بوده است می باشد.

وی تصریح کرد: اعلان این توافق به مثابه مشروعیت بخشیدن و به رسمیت شناختن کیان صهیونیستی، نادیده گرفتن ۷۰ سال مبارزه بر حق مردم فلسطین، فراموش کردن همه جنایت های اسرائیل در طول تاریخ، بازنگشتن میلیون ها خانواده فلسطینی به دیار و سرزمین شان، تایید بر احتلال (اشغال، تصرف) قدس، تشویق کیان صهیونیست به فعالیت های ضد انسانی و جری شدن به ادامه کارهای شان است.

امام جمعه اهل سنت گله دار خاطرنشان کرد: امروز، هنوز بخش عظیمی از یهودیان سراسر دنیا این رژیم و این دولت غاصب را به رسمیت نشناخته اند.

شیخ نوری گفت: ما شرمنده ی آن پدر فلسطینی هستیم که برای نجات فرزندش از گلوله سرباز اسرائیلی دستانش را سپر کرده است.

وی تصریح کرد: تنها رژیم صهیونیستی است که به صورت یک طرفه از این توافق استفاده می کند.

امام جمعه اهل سنت گله دار اظهار کرد: خداوند در آیه ی ۲۶ «سوره اعراف» می فرماید: «وَ لِبَاسُ التَّقْوَى ذَلِکَ خَیْرٌ» (و لباس تقوا نیکوترین جامه است)؛ یعنی همان لباس مقاومت و ایستادگی برای شما ارزشمندتر است، خدواند وعده یاری داده؛ بنابراین، اگر ما دینش را یاری دهیم پیروزی از آن مسلمانان خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، دولت امارات روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای از آغاز روابط مستقیم و علنی با رژیم صهیونیستی خبر داد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پس از این توافق با تاریخی خواندن آن اعلام کرد: رهبران رژیم صهیونسیتی و امارات برای آغاز روابط علنی و مستقیم توافق کردند. این توافق مهمترین دستاوردی است که در ۲۵ سال اخیر به دست آمده و چه بسا شاهد اتفاقات دیگری در آینده باشیم. از رهبران امارات و اسراییل به خاطر «شجاعتشان» تشکر می کنم!

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در واکنش به این توافق خواهان نشست فوق العاده اتحادیه عرب و همچنین نشست فوری رهبران و گروه های فلسطینی برای بررسی پیامدهای این توافق شد.

وی همچنین این توافق را به مثابه به رسمیت شناختن قدس به عنوان “پایتخت اسرائیل” و نیز خیانت به قدس و الاقصی دانست.

فهرست