امام جمعه اهل سنت شیراز:
عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل، خیانت بزرگ به امت اسلام، کشورهای منطقه و ملت مظلوم فلسطین است/ اگر امت اسلام دست به دست یکدیگر دهند، اسرائیل یک روزه نابود می شود
شیخ عبدالواحد خواجوی گفت: عادی سازی روابط بحرین و ابوظبی با رژیم غاصب صهیونیستی محکوم و مورد انتقاد است، همه ی امت اسلام انتقاد می کنند و مخالف این روش زشت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ عبدالواحد خواجوی در مورد برقراری رابطه بحرین و اسرائیل اظهار کرد: حرکت زشت و شوم بحرین در ارتباط با اسرائیل، باعث بی ثباتی منطقه می شود و می توان گفت که آینده و روز سیاه و تلخی در پی خواهد داشت و این اقدام مایه ی ننگ و ناامیدی سرزمین بحرین خواهد شد.

وی افزود: عادی سازی روابط بحرین و اسرائیل، خیانت بزرگ به امت اسلام و کشورهای منطقه است و همچون خنجری دردناک در پشت ملت فلسطین زده می شود.

امام جمعه اهل سنت شیراز خاطرنشان کرد: این گونه اقدامات، اسرائیل را تشویق به کارهای غیرقانونی بیشتر و اشغال سرزمین های فلسطین می کند.

شیخ خواجوی تاکید کرد: عادی سازی روابط بحرین و ابوظبی با رژیم غاصب صهیونیستی محکوم و مورد انتقاد است، همه ی امت اسلام انتقاد می کنند و مخالف این روش زشت هستند.

وی در مورد اهداف پشت پرده ی رژیم صهیونیستی از حضور در منطقه ی خلیج فارس و جهان عرب گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با ترسیم دشمنی واهی میان امارات، محور مقاومت و ایران، مقامات ابوظبی را به هزینه کرد چندین میلیارد دلاری در زمینه ی خرید تسلیحات و دست به دامن آمریکا و اسرائیل شدن به بهانه ی حفاظت از خود در منطقه مجبور کرده اند، در صورتی که محور مقاومت قبل از توافق و عادی سازی روابط امارات با رژیم سفاک صهیونیستی خطری برای این کشور به شمار نمی رفت، اما علنی شدن مناسبات اسرائیل در منطقه بر حساسیت گروه های مقاومت می افزاید.

امام جمعه اهل سنت شیراز در پاسخ به این سوال که چقدر عادی سازی روابط امارات و بحرین با اسرائیل، مسئله ی قدس و فلسطین را تحت الشعاع قرار می دهد اظهار کرد: عادی سازی روابط ابوظبی و بحرین با اسرائیل کودک کش، خیانت به قدس شریف، مسجدالاقصی، آرمان ملت فلسطین، امت اسلام و کشورهای منطقه است و پیامدهای خطرناکی در پی خواهد داشت.

شیخ عبدالواحد خواجوی افزود: این خیانت حکام عرب که دنباله روی راه آمریکا هستند، نه تنها از تاج و تخت آن ها حمایت نخواهد کرد، بلکه باعث زشتی و ننگ آن ها در دنیا و در جهان اسلام خواهد شد و در تاریخ ثبت می شود.

وی تصریح کرد: عادی سازی روابط ابوظبی و بحرین با رژیم تروریستیِ اسرائیلِ جنایتکار، خیانت بزرگی به ملت مظلوم فلسطین است و با این کار می خواهند ضربه ای به امت اسلام وارد کنند، چون فلسطین متعلق به همه ی امت اسلام است؛ بنابراین، این ارتباط به نفع بحرین، امارات و مسلمانان نیست.

امام جمعه اهل سنت شیراز خاطرنشان کرد: آن ها می خواهند از این طریق، به اهداف شوم شان برسند و در آینده، ضربه ی مهلکی به پیکره ی امارات، بحرین و کشورهایی که روابط شان را با اسرائیل جنایتکار و اشغال گر عادی می سازند وارد خواهد شد.

شیخ خواجوی افزود: اگر امت اسلام دست به دست یکدیگر دهند، اسرائیل یک روزه نابود می شود، امت اسلام قطعا پیروز خواهد شد و باعث زشتی اسرائیل و آمریکا خواهد شد و لکه ی ننگی بر پیشانی حکام عربی که روابط شان را با این رژیم نامشروع عادی می کنند زده خواهد شد.

وی تاکید کرد: ما باید به قرآن کریم و فرموده ی رسول گرامی اسلام متمسک شویم و به احکام و فرامین قرآن کریم و فرموده ی پیغمبر عظیم الشان چنگ بزنیم تا در دنیا موفق، متحد و منسجم باشیم.

فهرست