شناسه خبر: 1284

لینک کوتاه صفحه

https://fars.dmsonnat.ir/?p=1284

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای هورمه گله دار:
طرز تفکر ما نسبت به دین باید فرق کند، افراط نداشته باشیم
شیخ عیسی محمودی گفت: قرآن به ما می گوید که باید زندگی را بر اساس دین خدا قرار داد و اینگونه جامعه ساخته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ عیسی محمودی در خطبه های نماز جمعه ۱۴ شهریورماه روستای هورمه گله دار اظهار کرد: دین می خواست انسان ها را اصلاح کند و به واسطه ی اصلاح خانواده ها، جامعه نیز اصلاح شود و این اصلاح پذیر نیست مگر در اصلاح شدن تمام جوانب زندگی یک انسان.

وی تصریح کرد: خداوند در آیه ای از قرآن به ما مسلمانان که معتقدیم از پاک ترین دین و کامل ترین آیین برخورداریم می گوید که رها کردن هر جنبه ای از دین، آیین و رفتاری که دین به ما معرفی می کند ممکن است زندگی، دین، دنیا و آخرت تان را مختل کند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای هورمه گله دار خاطرنشان کرد: آن قدر که ترک نماز بر دوش ما سنگینی می کند معامله ی حرام بر دوش ما سنگینی نمی کند.

شیخ محمودی افزود: طرز تفکر ما نسبت به دین باید فرق کند، افراط نداشته باشیم.

وی تصریح کرد: قرآن به ما می گوید که باید زندگی را بر اساس دین خدا قرار داد و اینگونه جامعه ساخته می شود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت روستای هورمه گله دار اظهار کرد: اگر انسان نمازخوان بدون اخلاق باشد ایمانش کامل نیست، اگر انسان بااخلاق هم بدون نماز باشد اسلامش کامل نیست، این را قرآن می گوید.

شیخ عیسی محمودی گفت: ان شاا… خداوند به ما توفیق دهد دین را خوب بفهمیم و بر اساس تعصبات و احکام خود دین را زیر سوال نبریم.

فهرست