امام جمعه اهل سنت روستای باغ لارستان:
طرح‌های رژیم صهیونیستی در منطقه وارد فاز جدیدی شده است/ با هوشیاری و تیزبینی دلیر مردان ایران اسلامی و رهبری فرزانه، نقشه های شوم آن ها نقش بر آب خواهد شد
شیخ هدایت الله رحمانی در مورد عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: بیشترین استقبال از این توافق را آمریکا و بریتانیا به عمل آورده اند، قطعا پشت پرده این توافق دست های پنهان و اهدافی مدنظر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، شیخ هدایت الله رحمانی اظهار کرد: خداوند در آیه ی ۵۱ «سوره مائده» می فرماید: «ای مؤمنان! یهودیان و مسیحیان را به دوستی نگیرید (و به طریق اولی آنان را به سرپرستی نپذیرید)، ایشان برخی دوست برخی دیگرند (و در دشمنی با شما یکسان و برابرند)، هر کس از شما با ایشان دوستی ورزد (و آنان را به سرپرستی بپذیرد) بی گمان او از زمره‌ی ایشان به شمار می رود و شکی نیست که خداوند، افراد ستمگر را (به سوی ایمان) هدایت نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم، مسلمانان را از کید و مکر یهود بر حذر می‌دارد و همواره توصیه می‌کند که مبادا دست ولاء و دوستی به طرف آنان دراز کرده و آنان اولیاء شما شوند؛ قطعا خدای سبحان چنین روزهایی را از دیرباز پیش بینی کرده و در علم باری تعالی بوده است.

امام جمعه اهل سنت روستای باغ لارستان تصریح کرد: امت اسلامی در هیچ برهه ای از برهه های تاریخ، چنین در بحث ولاء و براء دست دوستی با دشمن خونین خود نداده است.

شیخ رحمانی اظهار کرد: بیشترین استقبال از این توافق را آمریکا و بریتانیا به عمل آورده اند، قطعا پشت پرده این توافق دست های پنهان و اهدافی مدنظر است.

وی تاکید کرد: با هوشیاری و تیزبینی دلیر مردان ایران اسلامی و رهبری فرزانه، نقشه های شوم آن ها نقش بر آب خواهد شد و دست از پا درازتر، شرمگینانه و خفت بار رانده خواهند شد؛ خدواند متعال چه زیبا در وصف شان فرمود: «ولو قاتلکم الذین کفروا لولو الادبار ثم لا یجدون ولیا ولا نصیرا.» (سوره ی فتح، آیه ۲۲)

امام جمعه اهل سنت روستای باغ در مورد عادی سازی روابط امارات و اسرائیل گفت: امارات متحده عربی که به تازگی با میانجیگری آمریکا به توافق مشابهی با اسرائیل رسیده است، از توافق تازه میان بحرین و اسرائیل استقبال کرد و وزارت خارجه امارات این توافق را به بحرین و اسرائیل تبریک گفت.

شیخ هدایت الله رحمانی با اشاره به واکنش‌های منفی ای که به دنبال این توافق به راه افتاده است اظهار کرد: «شبکه الجزیره» در این باره خبر داد که به دنبال اعلام توافق، موجی نیرومند از مخالفت با آن در شبکه‌های اجتماعی بحرین و جهان عرب به راه افتاده و بسیاری از شهروندان با هشتگ «بحرینی‌ها بر ضد توافق» ناخرسندی خود را اعلام کردند.

وی تصریح کرد: «سازمان آزادی بخش فلسطین» توافق را «یک گام خیانت‌آمیز دیگر به قضیه فلسطین» دانست و به دستور محمود عباس، سفیر خود را از منامه فرا خواند.

امام جمعه اهل سنت روستای باغ افزود: «جنبش اسلامی حماس» آشتی بحرین و اسرائیل را گامی در جهت پیاده کردن «برنامه صلح آمریکایی» و اجرای «معامله قرن» در جهت منافع اسرائیل و نابودی ملت فلسطین دانست.

شیخ رحمانی خاطرنشان کرد: «سازمان جهاد اسلامی» گفت که حکومت و پادشاه بحرین در پیوستن به این توافق‌نامه به طور کامل از اندرزها و فرمان‌های آمریکا پیروی کرده‌اند.

وی تصریح کرد: همه ی کمیته‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای، توافق یادشده را محکوم کردند و بیانیه سه‌جانبه آمریکا، بحرین و اسرائیل را «خیانتی تازه علیه فلسطین» دانستند.

امام جمعه اهل سنت روستای باغ لارستان اظهار کرد: سازمان‌های چپ‌گرای فلسطینی همچون «جبهه خلق برای آزادسازی فلسطین» نیز توافق تازه بحرین و اسرائیل را «خیانت» دانسته‌اند.

شیخ هدایت الله رحمانی افزود: «جبهه دموکراتیک برای آزادسازی فلسطین» هم در بیانیه‌ای تاکید کرد توافق بحرین و اسرائیل خیانت به مسئله فلسطین است.

وی خاطرنشان کرد: کشور ترکیه نیز تصمیم بحرین برای برقراری روابط دیپلماتیک با اسرائیل را به شدت محکوم کرد؛ وزیر خارجه ترکیه اقدام بحرین را «ضربه تازه‌ای» به تلاش‌ها برای دفاع از مساله فلسطین دانست.

امام جمعه اهل سنت روستای باغ افزود: در ادامه ی بیانیه آمده است که این توافق، رژیم اسرائیل را به ادامه اقدامات نامشروع علیه فلسطین و تلاش برای اشغال دائمی سرزمین‌های فلسطینی تشویق می‌کند.

شیخ رحمانی در مورد واکنش ایران به این توافق گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از اولین کشورهایی بود که نسبت به توافق تازه بحرین و اسرائیل واکنش نشان داد و آن را خائنانه دانست.

وی در مورد اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: طرح‌های رژیم صهیونیستی در منطقه وارد فاز جدیدی شده است، اما کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس باید از روزهای سخت و تاریخ گذشته عبرت بگیرند؛ امروز باید بیشتر از هر زمان دیگری، حواسمان را جمع کنیم و به هوش باشیم؛ طناب نجات آمریکا سا‌ل‌هاست که پوسیده است.

امام جمعه اهل سنت روستای باغ لارستان تصریح کرد: در همان آغازین روزهای این توافق، مقام معظم رهبری (دامت توفیقاته) فرمودند: «صلح اسرائیل و امارات «خیانت به جهان اسلام» است.

شیخ هدایت الله رحمانی افزود: ایشان همچنین فرمودند: «این توافق به معنای فراموش کردن فلسطینیان و گشودن پای اسرائیل به منطقه است.»

وی در مورد واکنش گروه های بحرینی نسبت به توافق بحرین و اسرائیل گفت: «جمعیت الوفاق بحرین‌« توافق این کشور با اسرائیل بر سر عادی‌سازی روابط را «خیانت بزرگ به اسلام» دانسته است.

فهرست