مراسم انتصاب امام جمعه جدید اهل سنت شهر اَهِل برگزار شد:
شیخ ناصر صمدی به امامت جمعه اهل سنت شهر اَهِل شهرستان لامرد منصوب شد
پس از گذشت یک سال از فوت مرحوم «شیخ محمد عزیزی»، امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل، «شیخ ناصر صمدی» با صدور حکمی از سوی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس به عنوان امام جمعه اهل سنت این شهر منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، در این مراسم که چهارشنبه شب، ۲۲ مردادماه در «دارالقرآن راشدین» شهر اَهِل و با حضور علما و بزرگان اهل سنت جنوب استان فارس و همچنین مسئولان، معتمدان و مردم منطقه برگزار شد، شیخ ناصر صمدی رسما به عنوان امام جمعه اهل سنت اَهِل منصوب شد.

سوم تیرماه سال ۹۸ بود که شیخ محمد عزیزی، امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری در «بیمارستان نمازی» شیراز دارفانی را وداع گفت و چهارم تیرماه بر دستان مردم شیعه و اهل سنت منطقه تشییع و در زادگاهش شهر اهل به خاک سپرده شد.

مرحوم شیخ محمد عزیزی به مدت ۳۰ سال، امامت جمعه اهل سنت شهر اهل از توابع بخش اشکنان را بر عهده داشت.

شیخ ناصری صمدی پیش از این، مدیر مجتمع علوم قرآنی «راشدین» شهر اَهِل شهرستان لامرد بود که در یکم تیرماه سال ۹۹ طی حکمی از سوی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس به عنوان امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل منصوب شد.

گفتنی است با توجه به اینکه نماز جمعه مسئله ای حکومتی است، بنابراین، بر اساس قانون، نصب و عزل ائمه جمعه و جماعات اهل سنت بر عهده دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت است.

 

در ادامه می توانید حکم انتصاب و گزارش تصویری این مراسم را مشاهده کنید:

فهرست