امام جمعه اهل سنت روستای کال شهرستان لامرد:
اهل سنت نگاه بسیار ویژه و محترمانه ای در مورد اهل بیت پیامبر ص دارند.
سید عدنان حسینی گفت: امام مالک و امام ابوحنیفه، از شاگردان امام جعفر صادق (ع) بودند و همچنین بسیاری از فقهای دیگر از محضر مبارک امام جعفر صادق (ع) تلمذ می کردند. به همین خاطر در خیلی از مسائل فقهی به یکدیگر نزدیک هستند و ائمه ی اهل سنت همیشه به شاگردی ایشان افتخار می کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، «سید عدنان حسینی، امام جمعه اهل سنت روستای کال» ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع)، اظهار کرد: نبی اکرم (ص) در حدیثی می فرمایند: «با احترام گذاشتن به اهل بیت، به پیامبر (ص) احترام بگذارید».
ایشان گفت: اهل سنت نگاه بسیار ویژه و محترمانه ای در مورد اهل بیت پیامبر(ص) دارد، به این شکل که تمام ائمه ی چهار مذهب اهل سنت، به دوازده امام شیعه احترام می گذارند و برای آن ها عزت و ارزش قائلند.

سید عدنان حسینی با بیان اینکه من از سادات اهل سنت و از ذریه ی فرزندان عبدالله ابن امام جعفر صادق (ع) هستم، گفت: بنده‌ به این نسب افتخار می کنم.
وحدت از نگاه امام صادق(ع)

سید عدنان حسینی در مورد وحدت از دیدگاه امام صادق (ع) اظهار کرد: چیزی که برای ایشان اهمیت داشت مسئله ی اسلام و تقوای همه ی مسلمانان بوده است.
اهل بیت پیامبر از نگاه فرقه های اسلامی

وی خاطرنشان کرد: بزرگی و عظمت اهل بیت پیامبر (ص)، از علی ابن ابی طالب گرفته تا امام حسن عسکری و مهدی موعودی مورد اتفاق همه ی فرق اسلامی است.

دیدگاه اهل سنت در مورد مهدی موعود

امام جمعه اهل سنت روستای کال در مورد حضرت مهدی تصریح کرد: پیامبر (ص) فرمود: «اگر یک روز تا پایان دنیا باقی نمانده باشد خداوند آن‌ روز را طولانی می‌ کند تا مردی از فرزندان مرا مبعوث کند که اسم او مانند اسم من است و نسبش هم نسب من است.»

سید عدنان حسینی افزود: همه ی بزرگان اهل سنت به این موضوع اذعان دارند که حضرت مهدی از ذریه ی حسنی یا حسینی است، اسمش هم نام پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد است. اما چیزی که بین اهل تشیع و اهل تسنن متفاوت است، نه در اصل قضیه مهدویت، بلکه در تاریخ است،که اهل تشیع معتقدند که این امام در حیات است، متولد شده است و در موقع مقتضی ظهور می کند، اما اهل سنت معتقدند که این امام که از فرزندان پیامبر (ص) و اهل بیت ایشان خواهد بود در موقع مقتضی متولد خواهد شد و به عنوان مهدی و هدایت گر، خود را به دنیا معرفی خواهد کرد.

ائمه ی اهل سنت همیشه به شاگردی امام جعفرصادق افتخار می کردند

وی در مورد شخصیت امام جعفر صادق (ع) اظهار کرد: امام مالک و امام ابوحنیفه، از شاگردان امام جعفر صادق (ع) بودند و همچنین بسیاری از فقهای دیگر از محضر مبارک امام جعفر صادق تلمذ می کردند. به همین خاطر در خیلی از مسائل فقهی به یکدیگر نزدیک هستند و ائمه ی اهل سنت همیشه به شاگردی ایشان افتخار می کردند.

امام جمعه اهل سنت روستای کال شهرستان لامرد خاطرنشان کرد: امیدوارم که خداوند در سایه ی بزرگان دین اسلام این دین را مستدام و ان شاا… در بین همه وحدت وجود داشته باشد.

فهرست