مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس:
امام جمعه باید یار، غمخوار و دلسوز مردم و برادر و کمک کار مسئولان باشد/ نماز جمعه علاوه بر اینکه جنبه ی مذهبی دارد، جنبه ی سیاسی هم دارد
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس گفت: اگر امام جمعه ای با بینش، با بصیرت و اهل مطالعه بود با درک عمیق موقعیت کشور و منطقه می تواند در جهت رشد سیاسی مردم کار کند، همچنان که در جهت رشد بینش مذهبی مردم مسئولیت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از فارس، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول بینازاده در مراسم انتصاب «شیخ ناصر صمدی» به امامت جمعه اهل سنت شهر اَهِل که چهارشنبه شب در «دارالقرآن راشدین» این شهر برگزار شد اظهار کرد: ما راهی جز همدلی، اخوت، برادری، مهرورزی و درک متقابل و همدردی با یکدیگر نداریم.

وی افزود: همه ی ما قبله ی واحد، کتاب واحد، پیغمبر و کشور واحد داریم، همه با هم برادریم، اگر پاره ای اختلافات فکری و مسائل کلامی داریم اجازه ندهیم که به شئونات زندگی اجتماعی و سیاسی مان سرایت کند و خدایی ناخواسته اختلافات فقهی و کلامی که در همه جا وجود دارد به سمت نفاق و نامهربانی و کینه توزی کشیده شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس خاطرنشان کرد: وقتی دشمن به اختلافات داخلی ما چشم طمع دوخته است و می خواهد از این روزنه نفوذ کند، عقل، منطق و حکمت اقتضا می کند که این روزنه ی مورد طمع دشمن را ببندیم و باهم باشیم.

حجت الاسلام بینازاده تصریح کرد: باید با هم منصفانه برخورد کنیم، اهل سنت و شیعه زیرمجموعه ی اسلام هستند و امام حتی در مورد کسانی که مسلمان نیستند نیز فرموده است که حرمت شان را به عنوان شهروند حفظ کنیم که اگر در دین برادر شما نیستند در خلقت نظیر شما هستند.

وی با اشاره به مقاومت ملت ایران در دوران دفاع مقدس و شرایط سخت تحریم گفت: ما مرد میدان سختی ها بودیم و هستیم و ان شاا… با همدلی و برادری از این گردنه ها هم می گذریم.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس خاطرنشان کرد: برای نگاهداشت این میراث گرانقدر به وحدت، همدلی و برادری نیاز داریم، در شرایط سخت به کمک همدیگر بیاییم تا خدا کمک مان کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول بینازاده با اشاره به نقش موثر و منحصر به فرد ائمه ی جمعه گفت: اگر ائمه ی جمعه، چه شیعه و چه سنی، همدل و هم جهت باشند و با هم حرکت کنند که تاکنون هم همین طور بوده مردم با آرامش، بدون تفرقه و اختلاف با هم زندگی می کنند.

وی تصریح کرد: تریبون نماز جمعه، تریبون تبلیغ رسالات الهی است؛ بنابراین، امام جمعه باید از خدا بترسد اما از غیر خدا نترسد، از مظلوم حمایت کند و در مقابل ظالم بایستد و روحیه ای ستم ستیز داشته باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس اظهار کرد: با روحیه ی خوار و ذلیلانه نمی شود در برابر ناراستی و کج روی و ظلم ایستادگی کرد، باید در نهایت صلابت روحی و استحکام روانی از حق دفاع کرد و برای دفاع از حق جدی بود.

حجت الاسلام بینازاده افزود: امام جمعه باید یار، غمخوار و دلسوز مردم و برادر و کمک کار مسئولان باشد و اگر خواست تذکری دهد برادرانه، با حفظ احترام و شئون مسئولان تذکر دهد.

وی خاطرنشان کرد: امام جمعه چاپلوسی نکند و برای کسی که خدمت می کند خدمت او را ارج نهد و اگر جایی نظری یا انتقادی دارد دوستانه و در جهت اصلاح امور بیان کند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس تصریح کرد: بعد از رحلت «مرحوم عزیزی»، امام جمعه این شهر، با مشورتی که با مردم همین منطقه و علمای مختلف داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که برادر گرامی مان جناب «آقای صمدی» این مسئولیت را بپذیرند.

حجت الاسلام عبدالرسول بینازاده افزود: ما برای همه ی کسانی که در اینجا زحمت می کشند احترام قائلیم و انتخاب یک نفر به معنی نادیده گرفتن دیگران نیست، همه برای ما محترم اند اما بالاخره یک نفر باید مسئولیت رسمی این مجموعه را بپذیرد.

وی با اشاره به جنبه های سیاسی و حاکمیتی نماز جمعه گفت: نماز جمعه علاوه بر اینکه جنبه ی مذهبی دارد، جنبه ی سیاسی هم دارد؛ در واقع، امام جمعه باید مرشد سیاسی مردم باشد و رشد سیاسی به مردم دادن هنر امام جمعه است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس خاطرنشان کرد: اگر امام جمعه ای با بینش، با بصیرت و اهل مطالعه بود با درک عمیق موقعیت کشور و منطقه می تواند در جهت رشد سیاسی مردم هم کار کند، همچنان که در جهت رشد بینش مذهبی مردم مسئولیت دارد. در این صورت، امام جمعه ی موفقی است.

حجت الاسلام بینازاده با اشاره به رشد گسترده ی فضای مجازی و اینترنت اظهار کرد: ما در معرض خطرناک ترین بمباران های فکری، اندیشه ای و اخلاقی در طول تاریخ هستیم و بچه های ما در برابر این بمباران هایی که به صورت مرتب از طریق تلفن های همراه صورت می گیرد به کسی نیاز دارند که به آن ها مصونیت دهد.

وی تصریح کرد: اگر مراکز و مجامع دینی به عنوان سنگری برای نگه داشتن بچه ها و جوانان نباشد آن ها از پا در می آیند و حقیقت این است که منصب امامت جمعه خطیر بوده و امروز بسیار خطیرتر شده است و همین امر اقتضا می کند که برادر عزیزمان آقای صمدی همچنان که اهل فضل و دلسوزی اند با مطالعه و دانش بیشتر و همچنین با آگاهی به این مهم بپردازند.

 

فهرست